Search - Categories
Search - Contacts
Search - Content
Search - News Feeds
Search - Tags

Мабуть кожен з нас хоч раз потрапляв у незручну ситуацію, коли при підключенні справної гарнітури до смартфона ми отримуємо жахливий спотворений звук, який приходить в норму тільки коли затиснути кнопку прийому дзвінка на пульті. Чому так відбувається? Все дуже просто. Для початку розберемося з існуючими стандартами розміщення контактів на штекерах гарнітур.

Стандарти розпайки штекерів сучасних гарнітур

Переважна більшість сучасних гарнітур підключаються до смартфонів через 4-контактний Jack 3,5mm TRRS, думаю, Ви бачили не раз такий штекер, і впізнаєте його на фото.

Роз'єм TRRS та умовні назви його контактних виводів виводів

До цих чотирьох контактів підключається лівий та правий канал відтворення звуку, мікрофон, і загальний провід (або, як його ще називають, "земля", "маса", "нуль"). Наконечник та кільце відразу за ним - це відповідно лівий і правий канали, а от розміщення виводів мікрофону та "землі" може відрізнятися залежно від стандарту, відповідно до якого виготовлена гарнітура. Існує багато різних стандартів розпайки штекерів TRRS, але з усіх них можна виділити два найпоширеніші: OMTP та CTIA.

Відповідно до першого стандарту Ring2 відповідає за мікрофон, а Sleeve - за "землю". Цей стандарт був популярний серед виробників електроніки до 2012, після чого його витіснив CTIA, у якому все навпаки: Ring2 - загальний провід, Sleeve - мікрофон. Хоча CTIA явно переважає у наш час, все ж деякі виробники смартфонів комплектують свої гаджети роз'ємами, виконаними за стандартом OMTP. Саме через такі подвійні стандарти ми і стикаємось з проблемою, описаною на початку статті.

При підключенні гарнітури до роз'єму невідповідного стандарту, ми отримуємо звук із характерними спотвореннями, відлуннями, часто сильним переважанням вокалу над всіма музичними інструментами і т.д.. В такому випадку земляний контакт фактично не задіяний - він підключений до виводу мікрофона, і сигналу, щоб пройти до "землі" потрібно подолати опір мікрофона, а це як правило 700-1500 Ом. Через це замість того, щоб чути лівий і правий канали, ми чуємо їх різницю в режимі моно. Якщо натиснути кнопку "відповідь" на пульті гарнітури, вивід мікрофона замикається на землю, наша гарнітура працює, як звичайні навушники з 3-х контактним штекером TRS, і ми чуємо нормальний звук без будь-яких спотворень.

 Що можна зробити, щоб гарнітура відтворювала звук без спотворень?

Є кілька способів змусити гарнітуру з роз'ємом невідповідного стандарту працювати як слід:

  • Розібрати пульт гарнітури, і замкнути в ньому кнопку. Для надійного з'єднання бажано скористатись паяльником. В такому випадку гарнітура перетвориться на звичайні навушники, без мікрофона і можливості відповідати на дзвінки чи керувати відтворенням музики - ці всі дії виконуються через контакти Ring2 і Sleeve, які у нас тепер просто замкнуті.
  • Розібрати або замінити штекер на новий, і поміняти місцями контакти Ring2 і Sleeve. Це означає просто зміну стандарту гарнітури з OMTP на CTIA, або навпаки. Тоді гарнітура працюватиме нормально з пристроями, з якими не працювала до зміни стандарту, але Ви вже не підключите її до пристроїв, з якими вона раніше працювала. Тобто, якщо ви переробите гарнітуру від Nokia для використання з Iphone, то при підключенні до Nokia, ви знову стикнетесь з проблемою невідповідності стандартів.
  • Більш універсальний варіант - заміна проводу на такий, що має перемикач на пульті - звичайний двохпозиційний "повзунок", який перемикає стандарт з CTIA на OMTP. Це дуже зручно, оскільки Ви зможете користуватись всіма функціями гарнітури, незалежно від того, до якого гаджета Ви її підключили. Таку заміну можна здійснити у нас за вигідною ціною, з гарантією 3 місяці. Зверйтайтесь будь-яким зручним способом з розділу Контакти.
  • Ще один універсальний варіант - покупка спеціального перехідника CTIA - OMTP, функцією якого є поміняти контакти Ring2 і Sleeve місцями. Якщо перехідник замикає ці контакти між собою, фактично він перетворює нашу гарнітуру в звичайні навушники, і ми отримаємо результат, рівноцінний тому, що опиасно в першому пункті. Якщо Ви хочете, щоб працювали всі функції гарнітури - уточняйте принцип роботи перехідника перед покупкою. Такі перехідники бувають двох типів - у суцільному корпусі (як правило з металу чи алюмінію), або у вигляді провода Jack 3,5mm "тато" - Jack 3,5mm "мама", довжиною, як правило, 10-20 см.

Перехідник у суцільному корпусі більш надійний, в ньому не може виникнути ніяких обривів, але раджу користуватись ним обережно, оскільки є ризик пошкодити роз'єм в телефоні, випадково потягнувши провід вбік від штекера. Найбільш відомі представники перехідників CTIA - OMTP це вироби фірми ULDUMULDUM, які чудово зарекомендували себе серед покупців.

Перехідник з провідником більш безпечний для роз'єму, але він не такий надійний, оскільки провід може з часом обірватись від частих перегинів. Який саме обрати, вирішувати тільки Вам. Якщо Ви не хочете переплачувати зайвого за таку просту річ, раджу звернутись до магазину http://stilbon.com.uahttp://stilbon.com.ua.

Тепер Ви знаєете, що робити, якщо звук в навушниках-гарнітурі сильно спотворений, і нормалізується тільки коли затиснути кнопку.

Читайте інші статті на сайті

4.8333333333333 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.83 [3 Голоса (ів)]

Приєднуйтесь!