Вступ та суть несправності

Увага! Автор статті не несе відповідальності за зіпсовану Вами техніку!
Дана стаття призначена лише для ознайомлення з процесом ремонту, і в жодному разі не являється інструкцією! Ви самі відповідаєте за свої дії, навіть якщо Ви будете використовувати цю статтю, як посібник з ремонту навушників, шанси на невдалий результат дуже значні. Якщо Ви не володієте навичками, необхідними для якісного ремонту навушників, радимо Вам відмовитись від самостійного ремонту та довірити цю справу нам!

Навушники Meizu HD-50 отримали шалену популярність після свого виходу на ринок, Інтернет відразу почали заповнювати похвальні відгуки та огляди у вигляді текстових статтей та відео на  YouTube. Воно і не дивно, адже навушники поставляються у багатій комплектації, виготовлені з якісних матеріалів, і оснащені драйверами з діаметром 40мм. Зазвичай такий діаметр динаміків Ви знайдете у навушниках більшого розміру, що робить цю модель ще привабливішою через її компактність. Технічні характеристики, а також вищезгадані огляди і відгуки можна без проблем відшукати в Інтернеті, а тут ми поговримо про один дуже неприємний недолік даної моделі.

Він полягає у невдалій конструкції самих динаміків. Тонкі провідники, якими намотана котушка, приклеєні до дифузора таким чином, що вони просто обриваються від постійних коливань при відтворенні звуку. В результаті динамік "мовчить", а всі описані переваги і достоїнства моделі втрачаються. Така неспранвість зустрічається не у всіх користувачів, але достатньо часто, щоб називати її типовою.

Існує декілька виходів з такої ситуації:

  • Пошук та покупка оригінального динаміка. Шанси на успіх дуже низькі, раджу не витрачати на це свій час.
  • Пошук та покупка "донора" з такою ж проблемою, для того, щоб взяти з нього робочий динамік. Такий варіант має ряд переваг: скоріше за все донор буде оцінений менш ніж у 50% початкової вартості навушників; Ви не втратите оригінальних характеристик; Ви отримаєте в придачу запасний комплект амбушур, корпус, і скоріше за все, весь комплект поставки. Але тут присутній значний ризик того, що ситуація повториться, і тоді доведеться знову займатись ремонтом.
  • Ремонт динаміка. Це цілком реально при наявності мікроскопа, хорошого паяльника і "золотих" рук. Такий ремонт дуже непростий, адже окрім перепаювання виводів котушки, доведеться ще й розібрати і зібрати динамік. Навіть якщо ця авантюра увінчається успіхом, то безумовно постраждають характеристики динаміка, а ризик появи такої ж несправності нікуди не зникне.
  • І останній варіант: заміна динаміків на аналогічні за типорозміром та близькі за характеристиками. В даному випадку краще заміняти відразу пару динаміків, адже при заміні тільки одного, буде відчуватись різниця в звучанні між лівим і правим каналами. Переваги в даному випадку: знайти динаміки простіше, ніж оригінальні, ми позбавляємось конструктивного недоліка, і ризик поломки в найближчі кілька років мінімальний. Тим не менш, характеристики зберегти не вдасться, оскільки саме динаміки визначають найважливіші звукові параметри будь-яких навушників. Та якщо підібрати хороші динаміки, то характеристики можуть навіть покращитись!

З чого почати ремонт Meizu HD-50?

Якщо Ви власник Meizu HD-50, і один з каналів навушників замовк, це ще не привід вважати, що винні саме динаміки. Раджу почати з перевірки кабеля. Його можна "продзвонити" мультметром, спробувати підключити його до завідомо справних навушників, або ж до своїх навушників підключити справний кабель. Якщо звук не з'явився, то проблема може бути в динаміку, або в провідниках, які проходять через дугу (оголів'я) від одного вуха до іншого. Для того, щоб перевірити, у чому справа, доведеться розібрати навушники.

Як розібрати Meizu HD-50?

Перед тим, як розбирати навушники, раджу прибрати робоче місце від бруду та зайвих предметів! Найзручнішою для роботи, на думку автора, є чиста біла поверхня, наприклад звичайний лист А4.

Розібрати навушники даної моделі нескладно, але все ж варто бути обережним, і в жодному разі не застосовувати надмірну силу - все повинно розбиратися доволі легко. Для початку, легким поворотом проти годинникової стрілки знімаємо амбушури.Після цього ми можемо побачити три гвинти, якими верхня кришка прикріплена до корпуса. Їх можна сміливо відкрутити, головне щоб знайшлась викрутка потрібної конфігурації.

Амбушуру демонтованоДля того, щоб відкрутити такі гвинти, підійде викрутка Тorx

Після того, як всі гвинти викручені, можна обережно зняти кришку та перевернути її. Саме тут знаходяться контактні виводи динаміка. Тепер можна перевірити котушку на предмет обриву. Для цього потрібно "стати" щупами мультиметра на крайні виводи динаміка в режимі вимірювання опору (полярність не грає ролі в даному випадку). Прилад повинен показати 30-40 Ом. Якщо ж він показує безкінечність - динамік в обриві, і його потрібно замінити.Відпаюємо динамік, щоб з ним було зручніше працювати.

 Так виглядають навушники Meizu HD50 зсередини Динамік звільнений від провідників, можна продовжувати демонтаж

Як бачимо, динамік приклеєний до корпуса по всьому периметру. Для його демонтажу можна скористатись гострим скальпелем та ізопропіловим спиртом. Розрізаємо шар клею, поступово просуваючись по колу, і капаємо в шов невеликі кількості спирту для послаблення клєвого з'єднання.

Динамік успішно демонтований Зліва - оригінальний динамік Meizu HD-50, справа - новий динамік, який його замінить

Встановлення нового динаміка

На перший погляд здається, що динаміки майже аналогічні: діаметр 40 мм, дифузори в обох випадках паперові. Але є один ньюанс: товщина нового динаміка перевищує оригінал на кілька міліметрів, тому він не вміститься в корпус. На жаль в той момент в наявності були тільки такі динаміки, тому було прийнято рішення зробити в корпусі невеличке заглиблення. При виконанні таких робіт потрібно бути дуже уважним, щоб не пошкодити провідники, які знаходяться під стінкою корпуса, яку ми шліфуємо.

Для механічної обробки корпуса використовувалась міні-електродрель Velleman VTHD-02 В результаті зняття тонкого шару матеріалу, маємо вільний простір для встановлення нового динаміка

Для того, щоб точно підігнати все по глибині, потрібно вклеїти новий динамік в корпус, і, знімаючи тонкий шар матеріалу, прикладати кришку з динаміком.

Перед початком склеювання важливо очистити посадочну поверхню корпуса від залишків старого клею, а також знежирити спиртом поверхні, що склеюються.

Посадочне місце очищене від залишків старого клею та знежирене. Тепер можна встановлювати новий динамік

Раджу використати поліуретановий клей, наприклад "Префесіонал" для гумових човнів. При використанні гарячого методу склеювання, даний клей забезпечує надійний, міцний та герметичний шов. Склеювання проводимо згідно з інструкцією на упаковці.

Перед тим, як припаювати динаміки і збирати навушники, раджу почистити корпус від пластмасового пилу та ошурків. Після того, як клей остаточно висох, припаюємо динаміки, дотримуючись полярності: "+" динаміка позначений зазвичай цяткою, до нього припаюємо червоний провідник. Тепер можна збирати навушники і насолоджуватись звуком!

Щодо звуку
Якість звуку напряму буде залежати від динаміків, які будуть встановлені. Динаміки, згадані у цій статті, дуже добре себе зарекомендували при ремонті навушників дуже високого класу, тому без сумнівів, якість звуку не постраждала! Ми спеціально встановили спочатку один динамік, і порівнювали звук з оригінальним. Після таких тестів будь-які сумніви, які могли виникнути, були повністю розвіяні, і клієнт залишився задоволеним на 100%.

Якщо Ви збираєтесь проводити ремонт самостійно, будьте уважні при виборі динаміків!

Тепер Ви знаєте, як здійсюється ремонт навушників Meizu HD-50, які інструменти, навички та розхідні матеріали потрібні для цього. 

Joomla Plugins
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Приєднуйтесь!