Динамік - найважливіший орган будь-яких навушників. Коли ми чуємо спотворений звук з одного динаміка, хрипи, клацання та інші неприємні призвуки, ми відразу задумуємось про те, що динамік відслужив своє і його пора замінити. Але далеко не завжди потрібна заміна, іноді треба просто уважно оглянути динамік, і можна побачити багато цікавого :)

Якравим прикладом є випадок, який стався відносно недавно: принесли навушники для ремонту зі скаргою на спотворення в одному з динаміків. Звичайно найпершим розглядався варіант заміни динаміків, але будь-який ремонт починається з діагностики! Тому я обережно, щоб не пошкодити дифузор, чи виводи проводів від котушки, зняв динамік з корпуса, і відразу помітив "винуватця", яким виявився невеликий уламок магніта. Притиснувшись до великого магніта, навколо якого намотана котушка динаміка, він сильно обмежив рух дифузора, відповідно зіпсувавши звук.

Динамік в корпусі. Роздивитись дифузор, не знявши динамік, досить складно

Динамік демонтовано, і ми можемо побачити невеликий уламок магніта, який притиснув дифузор

Для видалення таких небажаних предметів потрібен немагнітний пінцет з тонкими губками

Щоб прибрати магніт з поверхні динаміка, я використовував немагнітний пінцет з дуже тонкими губками. Тут треба бути особливо обережним, щоб не розірвати тонкий майларовий дифузор. Після видалення великого уламку, не забуваємо про дрібний пил, який зібрався навколо. Його можна зібрати в купку за допомогою притупленої зубочистки, і також видалити пінцетом. Звичайно видалити всі частинки на 100% неможливо, адже вони дуже дрібні і постійно перебувають полі великого мангіта, але все ж більшість з них вдалось прибрати.

Дрібні частинки також підлягають видаленню з поверхні динаміка.

Після того, як всі сторонні частинки видалені, і дифузор вільно ходить вздовж осі магніта, можна вклеювати динамік на місце, збирати навушники, і переконатись, що звук став на місце, і динамік працює в штатному режимі.

Після повного очищення можна монтувати динамік на місце

Подібний випадок траплявся в моїй практиці раніше, але тоді ситуація була ускладнена тим, що дифузор був паперовий, а частинки металу дуже сильно чіплялись за волокна паперу. В цьому випадку динамік працював набагато тихіше від іншого, а спотворень як таких не спостерігалось.

Дрібні частинки металу обмежували хід дифузора, і звук з динаміка був дуже тихий

Дрібні частинки металу обмежували хід дифузора, і звук з динаміка був дуже тихий

Дрібні частинки металу обмежували хід дифузора, і звук з динаміка був дуже тихий

В результаті видалення найбільших пилинок металу з дифузора, динамік знову запрацював, як і раніше. Тому, якщо Ви почуєте дивні спотворення в одному з динаміків Ваших навушників, не поспішайте шукати новий динамік чи навушники, адже можливо достатньо просто перевірити, і, за необхідності, почистити дифузор!

 

 

4.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.25 [2 Голоса (ів)]

Приєднуйтесь!