Увага! Автор статті не несе відповідальності за зіпсовану Вами техніку!
Дана стаття призначена лише для ознайомлення з процесом ремонту, і в жодному разі не являється інструкцією! Ви самі відповідаєте за свої дії, навіть якщо Ви будете використовувати цю статтю, як посібник з ремонту навушників, шанси на невдалий результат дуже значні. Якщо Ви не володієте навичками, необхідними для якісного ремонту навушників, радимо Вам відмовитись від самостійного ремонту та довірити цю справу нам!

Проблеми з проводом - найпоширеніша несправність усіх навушників, і EarPods від Apple не є вийнятком. Зазвичай обрив проводу трапляється у місцях, де він часто перегинається з малим радіусом: біля штекера, на Y-розгалуженні, в місцях з'єднання з пультом чи самим навушниками. Коли йдеться про ремонт звичайних навушників, то зазвичай все обмежується заміною штекера чи цілого проводу. З технікою Apple все трохи складніше, проблема полягає в конструктивних особливостях самого штекера. Це стосується не лише EarPods, а й усіх інших навушників з гарнітурою, які сумісні з "яблучними" гаджетами, наприклад Beats.

Також до труднощів з ремонтом проводу даної моделі можна додати й те, що розібрати самі навушники чи пульт з мікрофоном досить складно, а ще в самих капсулях знаходяться пластикові втулки, в які залиті кінці проводу. Крім того, є ще один аргумент на користь заміни несправного проводу - біла ізоляція сильно забруднюється і виглядає негарно, а сірі кембрики при основі штекера і пульта ще й рвуться, що псує зовнішній вигляд навушників.

Особливості конструкції штекера Apple EarPods

Відмінність штекера EarPods від усіх інших полягає у відсутності розширеної металевої частини контакту Sleeve (четвертий від кіця штекера), що відповідає за мікрофон. Коли така розширена частина контактує з металевою рамкою Iphone, мікрофон "замикається на землю", відповідно він перестає працювати, як і кнопки на пульті. Якщо уважно придивитись, то можна помітити, що ані EarPods, ані Beats, чи інші навушники, сумісні з Iphone, не мають цього розширення, у них за контактом Sleeve завжди знаходиться пластиковий корпус штекера. Тому мікрофон не замикає на землю, і функції гарнітури працюють в повній мірі.

Ремонт проводу (в тому числі заміна штекера) сильно ускладнені в даній моделі, тому одним з найоптимальніших варіантів усунення таких несправностей, є повна заміна проводу на новий. Дане рішення є універсальним і завжди працює на 100%, тобто, якщо динаміки і самі корпуси навушників (т.з. капсулі) в порядку, заміна проводу дозволить повністю відновити їх технічний стан.

Як розібрати Apple EarPods?

Для того, щоб замінити провід, доведеться повністю розібрати навушники. Тут варто відзначити, що зазвичай передня кришка міцно приклеєна до капсуля, деталі підігнані між собою дуже точно, а пластик самого навушника дуже м'ягкий і легко деформується. Тому варто бути дуже уважним і обережним. Для того, щоб відділити кришку від капсуля, потрібно скористатись гострим інструментом (я надаю перевагу скальпелю, але мабуть підійде і канцелярський ніж), вставивши його в щілину, як показано на фото. Можна пройти лезом по всьому периметру навколо кришки, а можна відразу акуратно підважувати, тут вирішувати можна по ситуації.

Обережно вставляємо лезо в щілину, і намагаємось "підважити" кришку

Коли щілина достатньо розширилась, можна починати відокремлювати кришку від корпуса. Ці частини склеєні між собою.

Щілина між кришкою і корпусом динаміка відкрилась достатньо, можна їх розділяти

Іноді діафрагма динаміка приклеюється до кришки, а магніт і все решта - до внутрішньої порожнини навушника, тоді є ризик відірвати діафрагму і розірвати проводки котушки, після цього динамік фактично стає непридатним до ремонту. Тому все варто робити повільно і обережно, без різких рухів. Коли кришка повністю відділилась, можна відпаяти динамік, та відкласти його разом з кришкою, раджу поставити їх в окремий пакетик або коробочку, а також промаркувати плюсовий контакт кожного динаміка (зелений та червоний).

Ось так виглядають EarPods зсередини

Як бачимо, для того, щоб відкрити навушник, потрібні кілька нехитрих інструментів і обережність

Відкриті Apple EarPods, правий навушник справа ;)Промаркувавши динаміки, раджу сховати їх у коробку або пакетик

Після того, як динаміки від'єднані і надійно запаковані, можна продовжувати розбирати навушники, попереду ще багато складних кроків. Як бачимо, в корпусі навушника крім проводу і динаміка, є ще пластикова втулка, яка відповідає за фіксацію проводу і водночас створює акустичне оформлення динаміка.

Пластикова втулка, яка фіксує провід, та створює акустичне оформлення динаміка

Втулка має 2 пази для відведення стисненого повітря. Перший веде до отвору в задній частині корпуса (поряд з проводом), другий веде до отвору, через який провід вставляється в корпус. Ця деталь міцно приклеєна до задньої стінки корпуса, що часто спричиняє проблеми з її демонтажем, оскільки пластик, з якого виготовлені капсулі EarPods дуже м'ягкий і пластичний. Зазвичай достатньо просто підважити втулку викруткою, вставивши шліц у більший паз.

Підважуємо втулку тонкою викруткою з плоским шліцом

Зазвичай втулка піддається без зайвих зусиль

Після того, як втулка піддалась, можна її витягувати разом з проводом

Маркуємо ліву і праву втулку і відрізаємо частини проводу, які протягнуті через них, та витягаємо провід з капсулів, він нам більше не знадобиться. Промаркуйте лівий та правий капсулі, щоб не переплутати їх (правий навушник має на проводі мікрофон, а також червоне маркування проводів, які припаяні до динаміка). Після цього просовуємо новий провід у капсулі.

Спрощений сценарій!
Багато хто не зважає на акустичне оформлення динаміка, і замість встановлення фікстаорів на місце, просто викидає їх. На проводі зав'язується вузол, який ви можете знайти, розібравши майже будь-які китайські навушники. Звичайно, навушники працюватимуть і в такому випадку, але звук не буде на 100% таким, як до заміни проводу. Особисто я теж не дуже добре ставлюсь до такого методу фіксації проводу та створення акустичного оформлення динаміка, але маємо те, що маємо, і потрібно все робити максимально близько до оригіналу. Якби мене попросили оцінити дану модель з точки зору ремонтопридатності, я б поставив не більше ніж 3 з 10 :)

Фіксатори повністю відділені від проводу

Навушники підготовані до заміни проводу, можна починати

Новий провід - чистий і справний

Пропихаємо новий провід в капсулі. Не переплутайте правий і лівий

Відкладаємо поки що провід з капсулями, і переходимо до втулок-фіксаторів. Провід з них не витягнути, адже він був залитий на заводі у прес-формі при виготовленні цих фіксаторів. Тому доведеться просверлити отвір у кожному фіксаторі, пропхати туди провід, і зафіксувати його. Підійде сверло 1,2...1,5мм. Я використовував сверло 1 мм, оскільки не мав під рукою 1,5мм, після сверління отвір розширював насадкою з алмазним напиленням, діаметром 1,5...1,8мм.

Сверлимо отвір для проводу у фіксаторі. Сверло 1 мм

Отвори просвердлені

Важливо просвердлити отвори досить рівно

Протягуємо провід через втулки і фіксуємо клеєм

Просунувши провід через фіксатори, знімаємо приблизно 2 см ізоляції на кінцях, і вклеюємо провід у втулки за допомогою ціанакрилатового клею. Бажано використовувати якісний клей, на гелевій основі, не найдешевший. Після того, як клей висох, приклеюємо так само фіксатори до капсулів.

Все майже готово, залишилось припаяти динаміки і зібрати корпуси

Тепер можна здійснювати завершальні кроки - припаюємо динаміки (не забувайте про полярність і флюс! :) ), та приклеюємо кришки до капсулів. Звичайно попередньо прибираємо залишки старого клею.

Припаюємо динаміки, не переплутайте правий і лівий :)

Приклеємо кришки до капсулів, і готово!

Як бачимо, все готово, цей нелегкий шлях пройдено, і новий провід явно освіжив вигляд навушників :) При використанні правильного кабеля, всі функції працюватимуть, як і до заміни: мікрофон, кнопка паузи/відповіді та регулювання гучності.

Замінити провід Apple Earpods не так легко, але результат однозначно вартий зусиль!

Joomla Plugins
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00 [1 Голос]

Приєднуйтесь!